כיצד להשתמש RFID טכנולוגיה: סוגי טכנולוגיית RFID

לפני שאתה שוכרים יועץ או ניסיון ליישם RFID בעצמך, אתה צריך קצת ידע בסיסי על הטכנולוגיה.

תגי RFID

תגי RFID זמינים בשלוש תצורות:

לתגים פסיביים אין מקור מתח פנימי, אבל הם שואבים כוח מהקורא. אלה הם בדרך כלל תגים זולים ביותר והם לעתים קרובות חד פעמי.

תגים פעילים מכילים סוללה המשמשת להעברה והם בדרך כלל יקרים יותר, אך לעתים קרובות ניתן לעשות בה שימוש חוזר.

חצי פסיבי, היברידית של פסיבית ופעיל, להשתמש בסוללה כדי להפעיל את שבב RFID, אבל לתקשר באמצעות כוח מהקורא.

תדרי FID

תגי RFID זמינים גם בתדרים שונים. אלה כוללים תדר נמוך (LF), תדר גבוה (HF), תדר גבוה במיוחד (UHF), ו- Ultra-band (UWB). בדרך כלל, תדרים גבוהים יותר מציעים רוחב פס גדול יותר וחילופי נתונים, ומגוון תקשורת גבוה יותר, אומר תומפסון. סביר להניח שתזדקק ל- UHF, "תדר שרשרת האספקה", המוטל על ידי וול מארט, ה- DoD ו- Sam's Club.

ערכות סטארטר של RFID

כמו מורכבים כמו RFID אולי נשמע, "זה לא כישוף," תומפסון אומר. זה גם לא יקר כמו שזה היה לפני כמה שנים, כאשר וול מארט המנדט RFID מ -100 של הספקים הגדולים שלה. כמה ספקים בתחילה נרתעו, עם הערכות של עד 1 מיליון דולר עבור מערכות RFID חדשות, אך ספקי טכנולוגיה הגיבו עד מהרה ביישומי "סטארטר קיטס" ו"סטאפ-אנד-שיפ " ניסוי עם RFID ולנסות יישום אחד בכל פעם.

"רבים ספקי ציוד RFID תספק ערכות Starter עבור נמוך כמו 2,500 $, כולל הקורא כמה תגים," תומפסון אומר. "עבור $ 25,000, מיישמים רבים יספק סוג כלשהו של ROI הערכה או יישום ממוקד, כולל אחד או שניים הקוראים, כמה תגים, התקנה ותמיכה."

הסוג הטוב ביותר של הפרויקט עבור עסק קטן להתחיל עם זה הוא אחד קטן, מוגבל ליישום אחד (כגון מעקב אחר הנכס), וכן "לולאה סגורה", כלומר בתוך ארבעת הקירות של הנכס שלך. עסקים יכולים תמיד להרחיב את היישומים או את סוגי הסחורות במעקב, ואת הנתונים ניתן לשלב מערכות מחשב ארגוניות, אבל חשוב לשלוט בטכנולוגיה בקנה מידה קטן לפני ניסיון גדול יותר התחייבות, אומרים מומחים.