לונדון משיקה את תוכנית התשלום הראשונה בעולם ללא מגע למבקרי רחוב

הנה נפגע של החברה ללא מזומן שאולי לא חשבתי קודם לכן: שחקן הרחוב הצנוע. אחרי הכל, אם יותר מאיתנו משלמים את דרכנו עם סמארטפונים וכרטיסי מגע, איך אנחנו יכולים לתת שינוי חילוף למוסיקאים ברכבת התחתית? ללונדון יש פתרון אחד: תוכנית חדשה שמתאימה למבצעים עם מסופי תשלום חסרי מגע.

הפרויקט הושק בסוף השבוע על ידי ראש העיר, סאדיק חאן, והוא שיתוף פעולה עם Busk בלונדון (גוף מקצועי עבור buskers) ואת חברת התשלומים השוודי iZettle (אשר נרכשה החודש על ידי PayPal עבור $ 2.2 מיליארד דולר). כמה שחקנים בודדים בוחנים את הקוראים חסרי הקשר של איזטל ברחובות בשבועות האחרונים, וחאן אומר עכשיו שהתוכנית תתגלגל על פני 32 הרבעים של לונדון.

שרלוט קמפבל, שחקנית רחוב במשרה מלאה, שהשתתפה במשפט, סיפרה ל- BBC News כי לטכנולוגיה החדשה "היתה השפעה משמעותית על התרומות". אמר קמפבל: "יותר אנשים מאשר אי פעם לתרום בזמן שאני שר, ו לעתים קרובות, כאשר אדם אחד עושה, אחר הבא ".

הקוראים צריכים להיות מחוברים הטלפון החכם או הטאבלט, ולקבל תשלומים של סכומים קבועים (שנקבעו על ידי בודדים המבצע). הם עובדים עם כרטיסים ללא מגע, טלפונים, ואפילו smartwatches. עדיין אין פרטים על מספר הקוראים שיסופקו למופעי הרחוב של לונדון, או אם הם יצטרכו לשלם עבור הקוראים עצמם.

למרות שאנשים עושים לפעמים להגדיר את מערכות התשלום ללא מגע שלהם (וגם בסין, זה לא נדיר לראות שחקנים רחוב קבצנים להשתמש קודים QR כדי לבקש טיפים ניידים), זה נראה את הסכימה הראשונה מסוגה מובל על ידי רשות העיר.

"Busking עוזר אמנים חדשים לחדד את הכישרון שלהם נותן להם את ההזדמנות לבצע מול מספר עצום של אנשים", אמר חאן בהודעה לעיתונות. "אני שמח שאייזטל בחרה בלונדון להשיק תוכנית חדשנית זו - המאפשרת לאמנים לקבל תרומות באמצעות תשלום בכרטיס, כמו גם במזומנים. עכשיו, יותר לונדון יוכלו להציג את תמיכתם לאנשי הרחוב המבריקים והמוכשרים של הבירה ".

למרות שמובילי הרחוב יוכלו להסתגל לשינוי זה, כדאי גם לחשוב על אלה שלא, כמו חסרי הבית. מומחים אומרים כי אם מטבעות והערות נעלם מרחובות העיר זה יהיה עוד מכשול שמחזיק את חסרי החברה. אם אין לך חשבון בנק או גישה לאינטרנט, איך אתה אמור לחיות בעולם ללא מזומנים? זאת שאלה שעדיין לא ענינו.