מכונת מכירת כרטיסים (TVM)

מכונת הכרטיסים , המכונה גם מכונה למכירת כרטיסים (TVM) , היא מכונה אוטומטית לייצור כרטיסים . למשל, מכונות הכרטיסים מוותרות על כרטיסי רכבת בתחנות רכבת , כרטיסי מעבר בתחנות מטרו וחשמליות בתחנות חשמלית ובחשמליות. העסקה אופייני מורכב של משתמש באמצעות ממשק התצוגה כדי לבחור את סוג וכמות הכרטיסים ולאחר מכן בחירת אמצעי התשלום של מזומנים או , כרטיס אשראי / חיוב או כרטיס חכם . הכרטיס או הכרטיסים מודפסים ומועברים למשתמש.

כדי לעודד שימוש במכונות הכרטיסים ולהפחית את הצורך באנשי מכירות, מחירי מכונות עשויים במקרים מסוימים להיות נמוכים יותר מאלו שבדלפק הכרטיסים.

במדינות רבות שבהן רכבות וכרטיסי תחבורה עירונית פועלות במידה רבה על מערכת הכבוד (עם אכיפה על ידי פקחים או מנצחים משוטטים), יש גם מכונות בתחנות (או בכלי רכב) רק לאימות הכרטיסים. זה המצב שבו אחד קונה כרטיס מראש ומחליט להשתמש בו מאוחר יותר. בדרך כלל, הכרטיס הוא חותמת זמן כדי לקבוע את תוקפו תקופה. בעיה נפוצה שוכחת לאמת ולאחר מכן נקנס כאילו לא היה כרטיס בכלל.

מכונות כרטיסים שאינן בשירות או לקבל "שינוי מדויק בלבד" לגרום הפסדים עבור ספקי תחבורה. מכונות כרטיסים על חשמליות במלבורן , למשל, לעתים קרובות נגמר השינוי כאשר הנוסעים משתמשים יחס גבוה יותר של 2 $ ו 50c מטבעות, depleting את מכונת הכרטיסים של מטבעות קטן מטבעות (10c, 20c). נוסעים לא צריכים לקנות כרטיסים על חשמליות כאשר מכונות הכרטיסים נגמרות.

מכונות כאלה הם בדרך כלל לא בשימוש בארצות הברית. כמעט כל רשתות תחבורה ההמונים האמריקאית הפועלות על מערכת הכבוד מצפות מהמשתמשים שלהם לקנות כרטיסים מיד לפני השימוש; רוכבים רגילים יכולים למנוע אי הנוחות על ידי רכישת מעברי תקופה מראש (לעתים קרובות מאותם המכונות שמוכרות מדי יום או כרטיסים חד פעמיים). לאחרונה, לעומת זאת, קומץ של מערכות רכבת אזוריות כמו Metrolink אימצו את השימוש במכונות אימות עבור לפחות כמה סוגי כרטיסים.

מכונות כרטיס משמשים לעתים קרובות בחניה, כמו גם אלה להנפיק כרטיסים חינם - למשל, אלה עבור תורים וירטואליים .