מהו כרטיס חכם

כרטיס חכם הוא כרטיס פלסטיק גמיש, בדרך כלל עשוי PVC, המכיל אחד או יותר מעגלים משולבים מוטבע. המעגל המשולב בכרטיס חכם מכונה לעתים קרובות ככרטיס ICC, כרטיס חכם, מודולי צ'יפ חכמים או מיקרוסקופ מאובטח (Secure MCU), בעוד שהכרטיסים החכמים נקראים גם כרטיסים חכמים, כרטיסי שבב, כרטיסי IC, כרטיסי ICC או CPU.

המאפיין הפיזי של כרטיס חכם מוגדר על ידי ISO / IEC 7816-1 (כרטיסי זיהוי - כרטיסי מעגלים משולבים - חלק 1: כרטיסים עם אנשי קשר - מאפיינים פיזיים), בעוד שהמיקומים והממדים עבור אנשי הקשר מפורטים על ידי ISO / IEC 7816-2 (כרטיסי זיהוי - כרטיסי מעגלים משולבים - חלק 2: כרטיסים עם אנשי קשר - ממדים ומיקום אנשי הקשר).

כרטיסים חכמים מגע בדרך כלל אינו מכיל כל סוללה ואת הכוח הדרוש כדי לפעול מסופקת על ידי קורא כרטיסים חכמים המשמשים כאמצעי תקשורת בין הכרטיס החכם לבין המחשב המארח (כגון טלפון חכם, מחשב, POS). צור קשר עם כרטיס קורא כרטיסים חכמים עם כרטיסים חכמים באמצעות עד שמונה מספרי זיהוי אישיים של קשר כאשר קורא כרטיסים חכמים מגע ללא צורך במגע פיזי עם הכרטיס. כריות המגע על הכרטיס מצופות זהב ושתיים מהן (RFU) אינן משמשות בדרך כלל.

בעוד שהמיקום, הממדים והמיקומים המינימליים והמיקומים של לוח המגע מתוגמלים, פריסת לוח המגע יכולה להיות מתוכננת באופן חופשי על-ידי יצרן השבבים או על-ידי ספקי הכרטיס.

רפידות מגע מחוברים שבב באמצעות חוטי מליטה דק מאוד כי הם קבורים לתוך שרף אנקפסולציה.

קטע קטע של מבנה ואריזה של שבב כרטיס חכם

כרטיסים חכמים ניתן לסווג לפי סוג של שבב מושתל בתוך הכרטיס וכיצד כרטיס להחליף נתונים עם קורא כרטיסים. האיור שלהלן מבהיר את הסיווג:

כרטיסי MCU / כרטיסי מיקרו

כרטיסי המיקרו מטביע micromodule המכיל אחד או יותר שבבי סיליקון מעגל משולב עם זיכרון ומיקרו. כרטיסי המיקרו יש יכולות עיבוד נתונים והם שקולים מבחינה מושגית למחשב עם מערכת ההפעלה שלהם שנקרא Card Operating System (COS), מערכת קבצים ויישומים. ניתן לטעון מספר יישומים על כרטיס MCU.

כרטיסי זיכרון

שבב כרטיס זיכרון להחזיק ולהחזיק נתונים לתוך EEPROM או זיכרון פלאש אבל אין מעבד ולכן אין יכולות עיבוד. כרטיסי זיכרון הם חלופה מאובטחת פופולרי כרטיסי פס מגנטי.

כרטיסי תצוגה

כרטיסי תצוגה הם כרטיסים חכמים שבנוסף לשבב הסטנדרטי יש לפחות סוללה, שבב נוסף ותצוגת LCD המשמשת להצגת מפתחות סודיים או סיסמאות חד פעמיות.

כרטיסים חכמים ללא מגע

כרטיס חכם ללא מגע משלב מעגלים משולבים ולפחות אנטנה שמתקשרת עם הטרמינל באמצעות גלי רדיו.

כרטיסי היברידי

כרטיס היברידי הוא סוג של כרטיס חכם אשר מטביע שני שבבים, אחד תקשורת באמצעות ממשק מגע אחד השני המשמש לתקשר באמצעות ממשק מגע. כרטיסי היברידי נקראים מתישהו כרטיסים תאומים. עדיין עדיין בשוק השימוש שלהם הוא בירידה מתמדת.

כרטיסי ממשק כפול

כרטיס חכם ממשק כפול, הידוע גם בשם כרטיס Combi) הוא סוג של כרטיס חכם להטביע שבב אחד מסוגל לנהל הן את המגע ואת ממשק מגע.

התפוצצה נוף של כרטיס חכם ממשק כפול.

Multi Component כרטיסים

Multi Component Cards הם כרטיסים חכמים, כי בנוסף שבב סטנדרטי embeds אחד או יותר רכיבים אלקטרוניים, למשל סוללה, תצוגת LCD, חיישן טביעות אצבע.