מהו תג RFID?

תדרי זיהוי תדר רדיו (RFID) משמשים במגוון רחב של יישומים כגון: זיהוי בעלי חיים, מעקב אחר סחורות דרך שרשרת האספקה, מעקב אחר נכסים כגון בקבוקי גז וחביות בירה, ובקרת גישה למבנים. תגי RFID כוללים שבב שמאחסן בדרך כלל מספר סטטי (מזהה) ואנטנה המאפשרת לשבב להעביר את המספר המאוחסן לקורא. תגי RFID מסוימים מכילים זיכרון קריאה / כתיבה לאחסון נתונים דינמיים. כאשר התג מגיע בטווח של קורא ה- RF המתאים, התג מופעל על ידי שדה ה- RF של הקורא ומעביר את זיהויו לקורא.

תגי RFID הם פשוטים, בעלות נמוכה נפוץ חד פעמי, אם כי זה לא תמיד המקרה כגון תגי כביסה לשימוש חוזר. יש מעט ביטחון לא על תג RFID או במהלך תקשורת עם הקורא. כל קורא המשתמש בתדר ה- RF המתאים (תדר נמוך: 125/134 קילו-הרץ, תדר גבוה: 13.56 מגה-הרץ ותדר גבוה במיוחד: 900MHz) ופרוטוקול יכול לקבל את תג ה- RFID כדי להעביר את התוכן שלו. (שים לב כי זה לא נכון של מפתחות המכונית אשר מכילים תג RFID מאובטח.) תגי RFID פסיבי (כלומר, אלה שאינם מכילים סוללה) ניתן לקרוא ממרחקים של כמה סנטימטרים (סנטימטרים) מטרים רבים (מטרים), בהתאם את התדירות ואת החוזק של שדה RF בשימוש עם תג מסוים. תגי RFID כוללים מאפיינים משותפים, כולל:

עיצובים בעלות נמוכה וייצור בנפח גבוה כדי למזער את ההשקעה הנדרשת ביישום.

אבטחה מינימלית ביישומים רבים, עם תגים מסוגל לקרוא על ידי כל קורא תואם. יישומים מסוימים כמו מפתחות המכונית יש תכונות אבטחה, בעיקר הוראות כדי לאמת את תג ה- RFID לפני הפעלת ההצתה כדי להפעיל את המכונית.

אחסון נתונים מינימלי דומה לברקוד, בדרך כלל בפורמט קבוע שנכתב פעם אחת כאשר התג מיוצר, אם כי תגי קריאה / כתיבה קיימים.

קרא טווח מותאם כדי להגדיל את מהירות השירות.

קורא כרטיסי RFID